FAQ

 

Materiały wszystkich chust oferowanych przez  Little Frog należy pielęgnować według kilku zasad:

  1. Po pierwsze należy kierować się przede wszystkim zaleceniami znajdującymi się na metkach produktów
  2. Przed pierwszych użyciem chust powinna być najpierw wyprana w 30 lub 40 stopniach w zależności od maksymalnej dopuszczalnej dla danej chusty temperatury. Chusty Little Frog pierwotnie są około 5% dłuższe i po pierwszym praniu lekko się kurczą
  3. Chusta powinna być prana w niewielkich ilościach detergentów. Nie zalecamy używania płynów do płukania, ponieważ może mieć to wpływ na poszczególne włókna materiału i wpływać na ich strukturę.
  4. Oczywiście, należy unikać kontaktu chusty podczas prania z innymi elementami garderoby takimi jak rzepy, haftki czy ostre zamki.
  5. Generalnie nie zaleca się wyparzania i suszenia chust Little Frog w suszarkach

 

Chusty z domieszką wełny merynosa

Zalecane jest pranie ręczne, krótkotrwałe, bez namaczania, w delikatnych środkach piorących. Temperatura wody powinna wynosić 30°C. Po wypłukaniu chusty, należy ją niezwłocznie odsączyć (bez długotrwałego pozostawiania w wodzie). Nie odwirowywać mechanicznie ani nie wykręcać ręcznie. Następnie rozwiesić w przewiewnym miejscu. Nie chlorować. Prasować w niskiej temperaturze (temperatura nie powinna przekraczać 110°C). Nie suszyć w suszarce.

Chusty z domieszką lnu

Zalecane jest  pranie w temperaturze 40°C, wyższa temperatura może spowodować zwiększenie kurczliwości oraz wyblaknięcie kolorów. Nie chlorować, chlor niszczy włókna tkaniny. Lnu nie należy mocno odwirowywać aby zapobiec gnieceniu. Po upraniu tkaninę wystarczy naciągnąć i rozwiesić w przewiewnym miejscu. Len należy prasować kiedy jest lekko wilgotny, najlepiej nie dosuszać go do końca, albo zwilżyć przed prasowaniem. Dobrym rozwiązaniem jest żelazko parowe. Nie suszyć w suszarce.

Chusty z domieszką bambusa

Zalecane jest pranie ręczne w temperaturze do 30°C. Należy uważać, ponieważ jest to tkanina która może się bardziej kurczyć i mechacić od innych chust.

Chusty bawełniane

Zalecane jest pranie w temperaturze 40°C. Bawełny nie należy chlorować ani suszyć w suszarce. Prasować w temperaturze 110°C - °C. Po upraniu tkaninę wystarczy naciągnąć i rozwiesić w przewiewnym miejscu.

 

 

pixel