Chusta do noszenia dziecka na lato

( ilość produktów: 53 )

Wybór chusty do noszenia dzieci na lato 

Noszenie dzieci w chuście to wspaniały sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem i trzymanie go blisko siebie podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kiedy jednak temperatura wzrasta, możesz zastanawiać się, jak wybrać chustę do noszenia dziecka, która będzie wygodna i oddychająca dla was obojga. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealną chustę na lato: 

Jaka tkanina? 

Materiał, z którego wykonana jest chusta, wpływa na odczucie ciepła lub chłodu na skórze Twojej i Twojego dziecka. Niektóre materiały są bardziej oddychające i odprowadzają wilgoć niż inne, co oznacza, że umożliwiają cyrkulację powietrza i zapobiegają poceniu się.

Niektóre z najlepszych materiałów na letnie chusty to: 

- Len to naturalne włókno, które jest lekkie, trwałe i ma działanie chłodzące. Ma również właściwości antybakteryjne i może blokować promienie UV. Chusty z mieszanki lnu są idealne do gorących i wilgotnych klimatów, ponieważ mogą wchłaniać wilgoć bez uczucia wilgoci. Chusty lniane mogą początkowo wydawać się sztywne, ale miękną podczas użytkowania i prania.

 - Tencel jest znany z hipoalergiczności, jedwabistej miękkości i oddychalności. Tencel Lyocell wykorzystuje zrównoważony i przyjazny dla środowiska proces, który obejmuje rozpuszczanie pulpy drzewnej w nietoksycznym rozpuszczalniku organicznym w celu wytworzenia włókien. Jest również oddychający, jedwabiście miękki i przytulny, oddychający i chłodny w dotyku 

 - Bambus jest hipoalergiczny i delikatny dla skóry, jedwabisty w dotyku i ma naturalny połysk. Chusty z  bambusem są nie tylko oddychające, dzieci nie pocą się w nich, są lepsze dla egzemy dziecka, ale także dłużej wytrzymują dzięki rozciągliwości. Bambus jest o 3 stopnie chłodniejszy niż bawełna, a jednocześnie jest hipoalergiczny  

Jaki splot?

 Splot chusty odnosi się do sposobu, w jaki nici przeplatają się, tworząc tkaninę. Splot wpływa na teksturę, grubość, rozciągliwość i przepływ powietrza chusty. Niektóre popularne sploty chust do noszenia dzieci to:

- Żakard -  to splot, który tworzy skomplikowane wzory po obu stronach tkaniny. Chusty żakardowe mają zwykle średnią lub grubą gramaturę i mogą być bardzo wspierające i miękkie na ramionach. Chusty żakardowe mogą nie być najfajniejszą opcją na lato, ale mogą się dobrze sprawdzić, jeśli są wykonane z oddychających materiałów, takich jak len lub konopie. 

- Splot skośno-krzyżowy tworzy ukośny wzór na tkaninie. Chusty z tym splotem mają zazwyczaj mniejszą lub średnią gramaturę i są nieco rozciągliwe, co ułatwia ich wiązanie. Są wytrzymałe i wspierające, a także są odpowiednie na lato, szczególnie dla najmniejszych dzieci.

pixel